Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
jo
03 Jun. 2026
#62392

Cand nevasta-mea nu e acasa, primul lucru pe care il am de facut dimineata e sa imbrac fetele si sa le trimit la scoala.

Apoi le pregatesc micul dejun celor doi baietei ai mei.

cl
03 Jun. 2026
#30558

Fiecare trebuie sa creada in ceva. Eu cred ca voi mai bea un paharel.

El
03 Jun. 2026
#23000

Doi speologi stau la lumina focului de tabara:
-Ce roca interesanta aveti in rucsac!
-Ah asta? E prajitura de la soacra-mea

ma
03 Jun. 2026
#29384

Draga mea, ai luat copilul de la gradinita?
-Sigur.
-Pai asta nu-i copilul meu.
-Pai nici ălălalt nu-i al tau!

vo
03 Jun. 2026
#36086

De ce nu fac femeile armata?
Pentru ca atunci cand li se zice “culcat”, ele se intind pe spate

ma
03 Jun. 2026
#38102

-Cum iti transformi masina de spalat in masina de curatat zapada?
-Ii pui lopata in mana!

ni
03 Jun. 2026
#24194

La un an dupa ce s-a casatorit , el intra in dormitor tinand in mana doua pastile de nurofen si un pahar de apa.
– Ce faci cu pastilele alea, intreaba sotia.
– Sunt pentru durerea ta de cap.
– Dar nu ma doare capul!
– Ha-ha, te-am prins…

fe
03 Jun. 2026
#44071

-Aproape ca imi e frica sa fac dragoste cu tine…e posibil sa ma doara, spuse noua mea iubita.
-De ce, am intrebat smechereste, ti-e frica de un “cocosel” mare?
-Nu, dar ti-a luat sase minute pana ai reusit sa bagi paiul in gaura de la sucul ala!

ma
03 Jun. 2026
#34505

Legea batranelor: cate batrane ies din tramvai, tot atatea intra!

ad
03 Jun. 2026
#4572

Ionut un pusti de 4 ani intra in casa valvartej si o intreaba pe mama lui:
-Mama o fata de 4 ani poate sa faca copii?
-Mai copile mai lasa-ma in pace ce inrebare mai e si asta.
-Hai mama spune-mi te rog. La care masa sa scape de el ii zice:
-Nu, nu poate o fetita de 4 ani sa faca copii. Pustiul auzind asta fuge la geam si striga:
-Miruna nu ai ramas gravida.

mi
03 Jun. 2026
#70259

Azi vine la mine unul pe strada si-mi spune :
-Maestre da-mi niste bani ca n-am ce manca !
-Pai si ce? Vrei sa mananci banii ?

ma
03 Jun. 2026
#54181

Un ginere ii face complimente soacrei:
– Esti o comoara!
-Vai, iti multumesc, zise ea rusinandu-se.
-Dar orice comoara trebuie ingropata.

Ar
03 Jun. 2026
#19835

Barbatii si gratarul

Cand un barbat se declara pregatit sa preia prepararea gratarului, se declanseaza urmatoarea serie de evenimente:
1) femeia cumpara mancarea
2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul
3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o asaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului.
Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:
4) BARBATUL ASAZA CARNEA PE GRATAR!
5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si tacamurile afara
6) femeia informeaza barbatul ca, carnea mai are putin si se arde
7) el ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda totodata inca o bere la ea, in timp ce el se ocupa de situatia de urgenta
Si apoi inca un punct foarte important!
8)BARBATUL IA CARNEA DE PE GRATAR SI O DA FEMEII!
9) apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.
10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele
Si din nou, foarte important!!!:
11) TOTI IL LAUDA PE BARBAT PENTRU CALITATILE LUI IN ARTA GATITULUI SI II MULTUMESC PENTRU MANCAREA SUPER BUNA!
12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa, ajunge la concluzia, ca pe femei nu le poti satisface oricum niciodata.

de
03 Jun. 2026
#28045

Un tip intră in magazinul de costume pentru diverse ocazii.
– Trebuie să merg la un bal mascat şi aş vrea să merg costumat ca Adam.
Vine tipa de acolo cu o frunză, tipul refuză:
– Prea mică!
Vine cu o frunză mai mare, la fel:
– Prea mică!
Ii aduce tipa o frunză mare de palmier:
– Prea mică!
La care tipa:
– Auzi, campionule, atunci mai bine ţi-o pui pe umăr şi mergi ca pompă de benzină

hd
03 Jun. 2026
#18864

-domnule doctor,ma doare aici, aici, aici, peste tot!
-asta nu este o problema domnisoara.v-ati rupt doar degetul aratator

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.