Întrebare pe un site specializat pe Contabilitate:
– Recomandaţi-mi vă rog un soft care să mă ajute la gestionarea banilor personali!
Răspuns:
– Soţie!
El si ea au naufragiat pe o insula.
Dupa o saptamana,ea se satura de modul ei de viata si moare.
Dupa inca o saptamana,el se satura de modul lui de vita si o ingroapa
Se intalnesc doi prieteni. Unul din ei mergea ca un pinguin si nu mai putea intorcea gatul…
– Dar ce ai, amice? Ce-ai patit? Ai ceva cu coloana?
– Nu, dragule, am luat o pastila de viagra si mi-a ramas in gat…
– Draga mea, ce-ai mai slabit! Cum ai facut?
– Draga, ma tot cert cu barbatu-meu.
– Si de ce nu divortezi draga?
– Mai am de slabit doua kilograme.
– Astazi am pierdut controlul asupra masinii.
– Cum asa? Ai condus prea repede?
– Nu. Nevasta mea a luat permisul…
Sotia catre fostul sot:
-Cel putin ai plans vreodata dupa ce am divortat?
-Bineinteles, cand mi-a picat o caramida peste degete.
Răspunsul corect la
întrebarea ”Vrei să fii soția
mea?” este întotdeauna
”Dacă vrea și contul tău
asta, de ce nu!”
Daca o pocnesti, se cheama maltratarea femeii. Daca te pocneste ea, e autoaparare.
Daca iei o decizie fara sa o intrebi, esti nesimtit. Daca ea ia o decizie fara sa te consulte, e femeie emancipata.
Daca ii ceri sa faca ceva ce nu ii place, e dominare masculina. Daca te roaga ea, ii faci o favoare.
Daca apreciezi formele unei femei si lenjeria sumara, esti pervers. Daca nu, esti homo.
Daca-i oferi flori, urmaresti ceva. Daca nu, esti magar.
Daca esti mandru de realizarile tale, esti plin de tine. Daca nu, esti lipsit de ambitie.
Daca o doare capul, e obosita. Daca te doare pe tine, n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat. Daca nu, ai pe altcineva.
…Si va mai intrebati de ce mor barbatii mai repede decat femeile…!!!
Logica feminina:
-De ce at intarziat?
-Am iesit tarziu din casa.
-Si mai devreme nu puteai sa iesi?
-Deja era tarziu sa ies mai devreme!
De ce mor barbatii mai
repede?
O cercetare recenta a
descoperit ca barbatul
este fiinta cea mai
nefericita, pentru ca: el
are tate fara lapte, oua
fara coaja, cocosel fara
aripi si sacul fara bani.
Daca o pocneşti, se
cheama maltratarea
femeii.
Daca te pocneste ea, e
autoaparare.
Daca iei o decizie fara sa
o intrebi, esti nesimţit.
Daca ea ia o decizie fara
sa te consulte, e femeie
emancipata.
… Daca ii ceri sa faca
ceva ce nu ii place, e
dominare masculina.
Daca te roaga ea sa faci
ceva ce nu iti place, iti
face o favoare.
Daca apreciezi formele
unei femei si lenjeria
sumara, esti pervers.
Daca nu, esti homo.
Daca-i oferi flori,
urmaresti ceva. Daca nu,
esti magar
Daca esti mandru de
realizarile tale, esti plin
de tine. Daca nu, esti
lipsit de ambitie.
Daca o doare capul, e
obosita. Daca te doare
pe tine, n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci
dragoste prea des, esti
obsedat. Daca nu, ai pe
altcineva.
Si va mai intrebati de ce
mor barbatii mai repede.
Sotia si sotul
Sotia: Ai facut cumparaturile?
Sotul: Bad command or filename.
Sotia: Dar te-am rugat de dimineata…
Sotul: Syntax Error. Abort?
Sotia: Nici macar noul televizor?
Sotul: Variable not found….
Sotia: Bine, da-mi cartea de credit, merg eu la cumparaturi…
Sotul: Sharing Violation. Access denied!
Sotia: Tu vorbesti serios, glumesti sau incerci sa ma enervezi?
Sotul: Too many parameters…
Sotia: Cum de m-am maritat eu tocmai cu tine?
Sotul: Data type mismatch.
Sotia: Dar salariul cand il iei?
Sotul: File in use… Try later.
Sotia: Ma faci sa ma intreb… ce insemn eu pentru tine?
Sotul: Unknown Virus
– Draga, e cazul ca la nunta noastra de argint sa facem si noi o tura ca lumea.
– De acord, draga. Facem, daca iti doresti, mai multe ture. Una la nen’tu Gicu, una la sora-ta Marioara, una la var-tu Ion…
Un om educat niciodata nu va spune: “S-o f.. pe ma-ta!”. El va spune: “Pot sa-ti fiu tata!”
In spatele unui tufis intr-un parc se aude:
– Bag-o!
– Stai s-o mai pup!
– Bag-o!!!!
– STAI S-O MAI PUP, AI RABDARE!!!
… – B A G – O!!!!!!!!
Doua babe isi inmormantau pisica
Gentleman. Un barbat care tine usa deschisa pentru ca sotia lui sa poata cara in casa cumparaturile….