Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
ma
12 Nov. 2011
#35436

Întrebare pe un site specializat pe Contabilitate:
– Recomandaţi-mi vă rog un soft care să mă ajute la gestionarea banilor personali!
Răspuns:
– Soţie!

it
12 Nov. 2011
#35433

El si ea au naufragiat pe o insula.
Dupa o saptamana,ea se satura de modul ei de viata si moare.
Dupa inca o saptamana,el se satura de modul lui de vita si o ingroapa

cl
12 Nov. 2011
#35418

Se intalnesc doi prieteni. Unul din ei mergea ca un pinguin si nu mai putea intorcea gatul…
– Dar ce ai, amice? Ce-ai patit? Ai ceva cu coloana?
– Nu, dragule, am luat o pastila de viagra si mi-a ramas in gat…

Lv
12 Nov. 2011
#35395

– Draga mea, ce-ai mai slabit! Cum ai facut?
– Draga, ma tot cert cu barbatu-meu.
– Si de ce nu divortezi draga?
– Mai am de slabit doua kilograme.

Lv
11 Nov. 2011
#35381

– Astazi am pierdut controlul asupra masinii.
– Cum asa? Ai condus prea repede?
– Nu. Nevasta mea a luat permisul…

ma
11 Nov. 2011
#35376

Sotia catre fostul sot:
-Cel putin ai plans vreodata dupa ce am divortat?
-Bineinteles, cand mi-a picat o caramida peste degete.

Lv
11 Nov. 2011
#35355

Răspunsul corect la
întrebarea ”Vrei să fii soția
mea?” este întotdeauna
”Dacă vrea și contul tău
asta, de ce nu!”

Jo
11 Nov. 2011
#4885

Daca o pocnesti, se cheama maltratarea femeii. Daca te pocneste ea, e autoaparare.
Daca iei o decizie fara sa o intrebi, esti nesimtit. Daca ea ia o decizie fara sa te consulte, e femeie emancipata.
Daca ii ceri sa faca ceva ce nu ii place, e dominare masculina. Daca te roaga ea, ii faci o favoare.
Daca apreciezi formele unei femei si lenjeria sumara, esti pervers. Daca nu, esti homo.
Daca-i oferi flori, urmaresti ceva. Daca nu, esti magar.
Daca esti mandru de realizarile tale, esti plin de tine. Daca nu, esti lipsit de ambitie.
Daca o doare capul, e obosita. Daca te doare pe tine, n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat. Daca nu, ai pe altcineva.
…Si va mai intrebati de ce mor barbatii mai repede decat femeile…!!!

ma
11 Nov. 2011
#35349

Logica feminina:
-De ce at intarziat?
-Am iesit tarziu din casa.
-Si mai devreme nu puteai sa iesi?
-Deja era tarziu sa ies mai devreme!

um
11 Nov. 2011
#35346

De ce mor barbatii mai
repede?
O cercetare recenta a
descoperit ca barbatul
este fiinta cea mai
nefericita, pentru ca: el
are tate fara lapte, oua
fara coaja, cocosel fara
aripi si sacul fara bani.
Daca o pocneşti, se
cheama maltratarea
femeii.
Daca te pocneste ea, e
autoaparare.
Daca iei o decizie fara sa
o intrebi, esti nesimţit.
Daca ea ia o decizie fara
sa te consulte, e femeie
emancipata.
… Daca ii ceri sa faca
ceva ce nu ii place, e
dominare masculina.
Daca te roaga ea sa faci
ceva ce nu iti place, iti
face o favoare.
Daca apreciezi formele
unei femei si lenjeria
sumara, esti pervers.
Daca nu, esti homo.
Daca-i oferi flori,
urmaresti ceva. Daca nu,
esti magar
Daca esti mandru de
realizarile tale, esti plin
de tine. Daca nu, esti
lipsit de ambitie.
Daca o doare capul, e
obosita. Daca te doare
pe tine, n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci
dragoste prea des, esti
obsedat. Daca nu, ai pe
altcineva.
Si va mai intrebati de ce
mor barbatii mai repede.

ti
10 Nov. 2011
#11168

Sotia si sotul

Sotia: Ai facut cumparaturile?
Sotul: Bad command or filename.
Sotia: Dar te-am rugat de dimineata…
Sotul: Syntax Error. Abort?
Sotia: Nici macar noul televizor?
Sotul: Variable not found….
Sotia: Bine, da-mi cartea de credit, merg eu la cumparaturi…
Sotul: Sharing Violation. Access denied!
Sotia: Tu vorbesti serios, glumesti sau incerci sa ma enervezi?
Sotul: Too many parameters…
Sotia: Cum de m-am maritat eu tocmai cu tine?
Sotul: Data type mismatch.
Sotia: Dar salariul cand il iei?
Sotul: File in use… Try later.
Sotia: Ma faci sa ma intreb… ce insemn eu pentru tine?
Sotul: Unknown Virus

cl
10 Nov. 2011
#35319

– Draga, e cazul ca la nunta noastra de argint sa facem si noi o tura ca lumea.
– De acord, draga. Facem, daca iti doresti, mai multe ture. Una la nen’tu Gicu, una la sora-ta Marioara, una la var-tu Ion…

cl
10 Nov. 2011
#33551

Un om educat niciodata nu va spune: “S-o f.. pe ma-ta!”. El va spune: “Pot sa-ti fiu tata!”

ki
10 Nov. 2011
#35301

In spatele unui tufis intr-un parc se aude:
– Bag-o!
– Stai s-o mai pup!
– Bag-o!!!!
– STAI S-O MAI PUP, AI RABDARE!!!
… – B A G – O!!!!!!!!
Doua babe isi inmormantau pisica

Gentleman. Un barbat care tine usa deschisa pentru ca sotia lui sa poata cara in casa cumparaturile….

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.