Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
jo
20 Sep. 2013
#62393

I: Cum le zice celor carora le cam place sa traga la masea?
R: M*iste.

BA
20 Sep. 2013
#62385

Mi as fi dorit cu vara asta sa raman gravida sa ne mai bucuram de ea inca 9 luni!

eu
20 Sep. 2013
#60824

– Spune, ai cerut-o pe Ana in casatorie?
– Da, dar trebuie sa mai astept.
– Cum asa?
– A zis ca sunt ultimul cu care s-ar marita…

ma
20 Sep. 2013
#29654

O blonda, la volanul unui jeep, este trasa pe dreapta de poliţie:
– De ce in faţă si in spatele masinii, aveti numere diferite?
– Cel din faţă este mobilul, iar cel din spate numarul de acasă!

po
20 Sep. 2013
#62382

Limba rezistă fiindcă e moale, dinţii cad fiindcă sunt tari. Proverb chinezesc

ma
20 Sep. 2013
#62381

Viaţa unei femei poate fi împărţită în 3 etape:
– “Îl enervez pe tata”
– “Îl termin pe soţ”
– “Îl distrug pe socru!”

Em
20 Sep. 2013
#26334

Sunt foarte îngrijorată: niciodată soţul meu nu a întârziat atâta! Cred că şi-a găsit altă femeie.
– Vai tu, de ce te gândeşti la ce-i mai rău !Poate l-a călcat vreo maşină.

be
20 Sep. 2013
#4415

O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei.
Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord.
Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10% – sotul se simtea excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel.
Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea la fel de bine.
Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%.
Sotul se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%.
Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa simta nici o durere. Sotii erau in culmea fericirii.
Cand au ajuns acasa postasul zacea mort pe treptele casei…

bo
20 Sep. 2013
#3242

Cica era o data un concurs de prins melci.
Locul I – un batran de 88 de ani – a prins 2 melci.
Locul II – un batran de 89 de ani – a prins un melc.
Locul III – un batran de 90 de ani – nu a prins nici un melc dar s-a strofocat foarte mult.
Dupa festivitatea de premiere se iau interviurile si se ajunge si la cel de pe locul III:
– Cum se face ca nu ati reusit sa prindeti nici un melc?
– Apai, fata mosului, eu pana ma apleeec… pana intind manaaa…melcul…tusti!

po
19 Sep. 2013
#62374

-De ce bucureştenii sunt numiţi mitici ? Pentru că îs pitici ?
-Nu. In niciun caz. Se cheamă mitici pentru că îs limbrici !

jo
19 Sep. 2013
#62342

Nu spun ca nevasta-mea e o nenorocita grasa si lacoma, insa ea curata la naiba aragazul doar cu doua felii de paine.

ne
18 Sep. 2013
#62333

Doi pensionari aflati in Mamaia in cadrul programului ’’Litoralul pentru toti” au adresat o petitie ministrului Turismului:
Domnule ministru al Turismului, degeaba dati sute de mii de euro pe palmieri daca proprietarii hotelurilor nu stiu sa-si trateze oaspetii cum se cuvine. Eu stau de o saptamana aici si n-a venit nimeni de la asociatie sa-mi citeasca apometrele. Bataie de joc!

jo
18 Sep. 2013
#62332

Sondaj:
– Ce parere aveti despre Daniela Crudu?
– Mi se pare totusi destul de coapta.

ro
18 Sep. 2013
#62329

În plină zi o femeie in pielea goală ,înaltă, slăbuţă ,cu ţâţe imense a jefuit un magazin şi a dispărut.
De ce oare nu i-a reţinut nimeni chipul , deşi nu purta mască ???

ma
17 Sep. 2013
#45020

Anunt la matrimoniale: caut partener de viata pentru o soacra vaduva, guraliva si insuportabila. Cerinte: sadic, inventiv, nemilos!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.