I: Cum le zice celor carora le cam place sa traga la masea?
R: M*iste.
Mi as fi dorit cu vara asta sa raman gravida sa ne mai bucuram de ea inca 9 luni!
– Spune, ai cerut-o pe Ana in casatorie?
– Da, dar trebuie sa mai astept.
– Cum asa?
– A zis ca sunt ultimul cu care s-ar marita…
O blonda, la volanul unui jeep, este trasa pe dreapta de poliţie:
– De ce in faţă si in spatele masinii, aveti numere diferite?
– Cel din faţă este mobilul, iar cel din spate numarul de acasă!
Limba rezistă fiindcă e moale, dinţii cad fiindcă sunt tari. Proverb chinezesc
Viaţa unei femei poate fi împărţită în 3 etape:
– “Îl enervez pe tata”
– “Îl termin pe soţ”
– “Îl distrug pe socru!”
Sunt foarte îngrijorată: niciodată soţul meu nu a întârziat atâta! Cred că şi-a găsit altă femeie.
– Vai tu, de ce te gândeşti la ce-i mai rău !Poate l-a călcat vreo maşină.
O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei.
Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord.
Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10% – sotul se simtea excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel.
Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea la fel de bine.
Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%.
Sotul se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%.
Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa simta nici o durere. Sotii erau in culmea fericirii.
Cand au ajuns acasa postasul zacea mort pe treptele casei…
Cica era o data un concurs de prins melci.
Locul I – un batran de 88 de ani – a prins 2 melci.
Locul II – un batran de 89 de ani – a prins un melc.
Locul III – un batran de 90 de ani – nu a prins nici un melc dar s-a strofocat foarte mult.
Dupa festivitatea de premiere se iau interviurile si se ajunge si la cel de pe locul III:
– Cum se face ca nu ati reusit sa prindeti nici un melc?
– Apai, fata mosului, eu pana ma apleeec… pana intind manaaa…melcul…tusti!
-De ce bucureştenii sunt numiţi mitici ? Pentru că îs pitici ?
-Nu. In niciun caz. Se cheamă mitici pentru că îs limbrici !
Nu spun ca nevasta-mea e o nenorocita grasa si lacoma, insa ea curata la naiba aragazul doar cu doua felii de paine.
Doi pensionari aflati in Mamaia in cadrul programului ’’Litoralul pentru toti” au adresat o petitie ministrului Turismului:
Domnule ministru al Turismului, degeaba dati sute de mii de euro pe palmieri daca proprietarii hotelurilor nu stiu sa-si trateze oaspetii cum se cuvine. Eu stau de o saptamana aici si n-a venit nimeni de la asociatie sa-mi citeasca apometrele. Bataie de joc!
Sondaj:
– Ce parere aveti despre Daniela Crudu?
– Mi se pare totusi destul de coapta.
În plină zi o femeie in pielea goală ,înaltă, slăbuţă ,cu ţâţe imense a jefuit un magazin şi a dispărut.
De ce oare nu i-a reţinut nimeni chipul , deşi nu purta mască ???
Anunt la matrimoniale: caut partener de viata pentru o soacra vaduva, guraliva si insuportabila. Cerinte: sadic, inventiv, nemilos!