Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
fe
16 Feb. 2014
#66059

14 februarie a trecut! Astept sa treaca si 1 si 8 martie si imi fac iubita!

ma
16 Feb. 2014
#66057

Pe 15 februarie, farmaciile au anuntat vanzari record pentru pastila de a doua zi.

va
16 Feb. 2014
#66055

Soacra este foarte bolnava si zace in pat. La un moment dat simte mirosul placut al sarmalelor.
– Gigele, isi striga ea nepotul. Mergi in bucatarie si adu bunicii o mica gustare din mancarea ce se gateste acolo.
Copilul se intoarce, si-i spune bunicii:
– Taticu m-a lovit peste manuta si mi-a spus ca sarmalele sunt pentru inmormantare.

ka
16 Feb. 2014
#40926

Ai riduri, piele uscata, esti cracanata?
Calmeaza-te! O sticla de vodca, daruita
sotului, iti va reintoarce foarte repede
prospetimea si frumusetea din trecut!

cl
16 Feb. 2014
#66045

Vorbesc doi prieteni:
– Soția mea suferă din cauza alcoolului…
– Aoleuuuu, îmi pare rău,… bea mult?
– Nu, eu beau, dar suferă ea!

vl
16 Feb. 2014
#66044

Cel mai eficient mod de a-ţi aminti ziua de naştere a iubitei este să o uiţi o dată.

vl
16 Feb. 2014
#66041

Dragostea e la fel ca maioneza: când se taie o arunci şi începi alta nouă.

lu
15 Feb. 2014
#66026

Ma intreb, oare barbatii care au si sotie si amanta, cati bani au cheltuit de Sf Valentin ?

eu
14 Feb. 2014
#66021

De ce tatii sunt cei mai buni tati din lume?
Fiindca dau banii pe curve si distractii.
De ce mamele sunt cele mai rele fiinte?
Fiindca te bat la cap.
De ce adolescentii sunt cei mai corecti?
Fiindca beau, chiulesc, se joaca pe calculator, fura, fumeaza, curvesc.
De ce asta e cel mai prost banc?
Fiindca nu e banc. E realitate.

ma
14 Feb. 2014
#66019

Declaratie de Sf Valentin: “Draga mea, nu ti-am luat nimic, dar ti-as daceva!”

so
14 Feb. 2014
#66000

-“Iubito, am sa ti fac un cadou , uite ce buchet minunat ti-am cumparat ! Florile le pui tu .

eu
14 Feb. 2014
#65997

Daca esti singur(a) de Ziua Indragostitilor, gandeste-te doar ca e o zi ca toate celelalte…

eu
14 Feb. 2014
#65996

Cine are de 365 de ori pe an “Ziua Indragostitilor”?
Aceia care sunt indragostiti cu adevarat!

el
13 Feb. 2014
#65982

-Ce tot faci barbate la ora asta pe afara?
-Nu pot sa dorm, nevasta! Ma tot gandesc ca, daca o sa castigam la loto, o sa ne calce hotii…

eu
13 Feb. 2014
#65967

La csoala.
– Copii, ce fel de bani cunoasteti?
– Leul.
– Euro.
Alinuta: – “Ori.”
– Ce inseamna asta, Alinuta? Unde se foloseste? De unde ai auzit?
– Stiti, cand prietena ei a intrebat-o pe mama, cat a costat-o noua haina de blana, a raspuns ca a costat “de 15 ori”.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.