Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
al
03 Jun. 2026
#20469

Vine Bula de la scoala si incepe sa vorbeasca cu taicasu`:
Bula : − Astazi profesorul m-a pus sa gasesc cel mai mic multiplu comun.
Taicasu`: − Nu l-au gasit nici acum? Pai asta se cauta si cand mergeam eu la scoala…

ma
03 Jun. 2026
#15710

Bula,in clasa 1,la lectia pentru invatarea literei “O”.
-Copii,cine stie sa-mi zica o propozitie care incepe cu litera “O”?
Nimeni nimic,numai Bula cu mana pe sus.
-Spune-ne,Bula
-Oaia paste.
-Bravo Bula.Acum,ca Bula va dat un exemplu,va rog,copii,sa-mi spuneti fiecare o mpropozitie care sa inceapa cu “O”.
Nimeni nimic,numai Bula cu mana pe sus.
-Bine,Bula,spune-ne tot tu.
-Oaia paste.
-Bine,Bula,dar propozitia asta ne-ai mai spus-o o data!
-Da,dar asta-i alta oaie!:)):)):))

ad
02 Jun. 2026
#4586

Bula vine din prima zi la scoala iar tatal sau il intreaba.
-Cum a fost? La care Bula raspunde:
-Misto ……dar tebuie sa merg si maine….

bo
02 Jun. 2026
#449

Bula trebuia sa treaca un examen. Colegii il sfatuiesc sa spuna trei lucruri : Mihai Eminescu, tractorase-motorase si 100%. Profesorii intrebandu-l pe Bula cum il cheama, el raspunde:
-Mihai Eminescu .
-Ce-ai ma in cap?
-Tractorase-motorase.
-Esti nebun?
-100%!

bo
02 Jun. 2026
#397

-Bula, da-ne un exemplu cum poate fi folosita puterea apei.
-De exemplu, mama plange pana tata ii cumpara o rochie noua…

Bl
02 Jun. 2026
#4082

Intr-o zi Bula se juca in curtea scolii cu mingea. 3 oameni renoveaza scoala pe dinafara.
Un om o picat de pe schela si vine politia, intreaba daca sunt martori.
Un muncitor spune ca Bula a fost martor la care politistul il intreaba.
Politistul:”Cum a picat omul asta ma Bula.
Bula:”Api o injurat de D-zeu.”
politistul:”Da cum o injurat.”
Bula: “Bula f****i dumnezeii matii nu mai scutura schela.

cl
02 Jun. 2026
#41977

Era o data Bula la scoala si peste 30 min avea meci…Spune el profesoarei:-Doamna profesoara ce haine urate aveti…-Bula te dau afara!-Asta si vreau!-Doamna ce urata sunteti!!-Bula te dau afara!-Asta si vreau!Mai erau 10 min si ii incepea meciul,se enerveaza Bula si spune:-Doamna ce v-as f**e…-Afara!!-Yessssssss!-Nu tu…voi!!!

an
02 Jun. 2026
#66118

Luni,Bula are test la romana.
Vine Bula acasa si spune:
Bula:-Mamaaa!
Mama:-Ce e Bula?
Bula:-Azi am luat 10 la test!!
Mama:-Bravo Bula!Ia aci 5 lei dute si ia ti ceva.
Marti,Bula are test la matematica.
Vine Bula acasa:
Bula:-Mamaaa!
Mama:-Ce e Bula?
Bula:-Am luat 10 la test!!
Mama:-Din nou Bula?!Bravo ia 5 lei sa ti iei ceva.
Miercuri,Bula test la engleza.
Vine Bula acasa lasa ghiozdanul si pleaca afara.
Cand vine la 6 acasa masa il intreaba:
Mama:-Bula,de ce ai luat 5 la testul la engeza?
Bula:-Pai a lipsit.
Mama:-Cine a lipsit?
Bula:-Colegul de langa mine.

sk
02 Jun. 2026
#22838

Invatatoarea intreaba copii:
-Gigel tu cati frati ai?
-Unul doamna.
-Si nu ai vrea sa iti mai aduca barza un fratior sau o surioara?
-Ba da ar fi frumos, sa am si eu cu cine sa ma joc.
Si tot asa vorbeste cu aproape toti copiii din clasa. Ajunge si la Bula:
-Tu Bula cati frati ai?
-Doamna eu sunt singur.
-Si nu ai vrea sa iti aduca barza si tie un fratior sau o surioara?
-Care doamna? Aia asa cu ciocul ala mare si cu picioarele alea lungi asa?? Pleca-ti de aici ca tata nu f**e asa ceva.

bo
02 Jun. 2026
#463

-Cat este jumatatea lui opt? intreba invatatoarea
-Pe vertical sau pe orizontal? intreaba la randul lui Bula.
-Cum vrei s-o iei.
-Pe orizontal este zero, pe vertical trei.

co
01 Jun. 2026
#37485

Invatatoarea le cere eleilor sa spuna mai multe feluri de mancaruri.Toti copiii enumera tot felul de alimente comestibile la care Bula mai adauga si lampa.
Profa:
-Cum sa fie Bula lampa de mancare ??
-Pai l-am auzit pe tata zicand:
-Draga stinge lampa si iao in gura….

Hi
01 Jun. 2026
#38058

La scoala elevii au primit tema sa scrie o compunere cu titlul:”Daca asi fi militar”.
Toti scriau numai Bula nu scrie.
-De ce nu scrii?Este intrebat de profesoara.
Bula foarte calm:
-Imi astept secretara.

bo
01 Jun. 2026
#428

Profesorul: Care dintre voi asculta cel mai mult pe mama?
Bula: Tata…

go
01 Jun. 2026
#9703

– Cea mai mare dintre pasarile cu piciore lungi este barza.
– Lasati povestile, dom´profesor! Suntem destul de mari ca sa stim ca barza nu exista!

Hi
31 May. 2026
#37741

Bula se intoarce de la scoala.
Taicasaul il intreaba:
-Bula ai loat o nota la scoala?
…….Bula ii raspunde:
-Da!Da!am loat un 10.
-La ce Bula?
-Un 1 la lb.romana
3 la desen
2 la geofrafie
3 la mate
si un 1 la istorie.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.