Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
bo
06 Jun. 2026
#327

Bula nu stia care e diferenta intre barbat si femeie si nimeni nu vroia sa-i spuna. Il intreaba pe invatator.
Invatatorul:
-Bula, ce nr. poarta tatal tau la pantofi ?

-Dar mama ta ?

-Vezi, Bula, diferenta intre barbat si femeie este intre picioare.

Sa
05 Jun. 2026
#16906

Profesorul intreaba clasa:
– Daca aveti un dolar si-i mai cereti unul tatalui, cati bani aveti?
Bula ridica mana, profesorul il lasa sa raspunda, iar acesta zice:
– Un dolar.
– Nu stii matematica, zice profesorul dezamagit.
– Nici d-voastra nu il stiti pe tata.

El
05 Jun. 2026
#18040

Mai, Bulisor, intreaba diriginta, tu cunosti basmele romanilor?
-Sigur ca da! Tata zice ca le auzim in fiecare campanie electorala!

bo
05 Jun. 2026
#400

Cica Bula vine intr-o zi de la scoala plangand. “Tataa.. Nu mai vreau sa ma duc la scoalaa…”
Bietu’ tat’su, cica:
-Bai Bula, nu se poate, trebuie sa te duci.
-Ba nu ma mai duc! in fiecare zi ma bate copiii, ma scuipa ma injura, imi zic ‘Iar ai venit, bai boule?’, imi arunca cu apa de la etaj…
-Bai Bula, iti mai zic o data, nu se poate, trebuie sa te duci.
-De ce, tata?
-Pentru ca esti directorul liceului.

L3
05 Jun. 2026
#33152

Bula primeste ca tema sa aduca un obiect oarecare la scoala;
toti aduc cate ceva. Invatatoarea ii intreaba ce au adus
Ion: Un polonic de la mama!
Inv: Si ce a zis?
Ion: Nimic!
Marian: Un patent de la tata!
Inv: Si ce a zis?
Marian: Nimic!
Bula: Un tub de oxigen de la bunica
Inv: Si ce a zis?
Bula: gggggggghhhhhhhhhhh!!!

dy
04 Jun. 2026
#18448

La şcoală:
Profesoara:-Bulă, dă-mi exemplu de ceva care se dilată la caldură şi se contractă la rece.
Bulă:-Vacanţa de vară durează trei luni, pe când cea de Crăciun numai două saptămâni.

eu
04 Jun. 2026
#69239

Ora de mate.
– Bulisor, cat fac 4 x 5?
– 18!
– Ce parere ai despre 20?
– Suntem cumva la o licitatie?!

Pr
04 Jun. 2026
#15997

Bula nu era cuminte in banca.Se duce doamna la el:
– Bula, de ce nu esti cumine? Hai sa-ti pun niste intrebari ce faci cand un vapor pleaca?
-Nu stiu.
-Ce faci cand un om se ineaca?
-Nu stiu.
-Ce faci cand e coada la paine?
-Nu stiu.
-Ce faci cand doi copii se bat?
-Nu stiu.
-Pana maine sa le inveti se duse bula la tatal sau:
-Tata, tata stai sa-ti pun niste intrebari.Ce faci cand un om se ineaca?
-Ma duc dupa el si il scot la mal.
Ce faci cand un vapor pleaca?
-Imi scot batista si ii fac la revedere.
-Ce faci cand e coada la paine?
-Imi astept randul.
-Ce faci cand doi copii se bat?
-Intru intre ei si ii despart.
Ziua urmatoare bula se duce la scoala.
-Bula ti-ai invatat intrebarile?
-Da doamna.
-Ce faci cand un vapor pleaca?
-Ma duc dupa el si il scot la mal.
-Ce faci cand un om se ineaca?
-Scot batista si ii fac la revedere.
-Ce faci cand doi copii se bat?
-Imi astept randul.
-Ce faci cand e coada la paine?
-Intru intre ei si ii despart.

bf
04 Jun. 2026
#57131

Bulă tradu în engleză: “Pisica a sărit în apă şi s-a înecat”
-Foarte simplu: “The cat ţop ţop in the pool, glu, glu, glu, no more miau miau “

sw
04 Jun. 2026
#13522

– Mama, m-a batut tata de doua ori azi, nu stiu ce naiba a avut.
-Pai de ce?
-Prima oara cind i-am aratat carnetul de note si a doua oara cind i-am spus ca e al lui de cind era elev.

mm
04 Jun. 2026
#51698

– Bulă, azi ai fost indisciplinat, te-ai purtat în mod jignitor. Drept pedeapsă, vei rămâne două ore în clasă, după program, şi vei învăţa. Rămân şi eu să te supraveghez, tot am de corectat tezele.
– Mi-e egal, domnişoară profesoară. Dar ce va spune lumea despre noi?

bo
04 Jun. 2026
#318

Bula se duce, dupa ore, la invatatoare:
-Doamna invatatoare, va dau zece mii de lei daca va dati jos bluza!
-Vai Bula, cum indraznesti?!
-Doamna invatatoare, zece mii de lei sunt, totusi, bani!
Invatatoarea cedeaza si Bula continua sa ofere cate zece mii de lei pentru fiecare piesa de vestimentatie.
A doua zi la scoala, directorul:
-Doamna invatatoare, v-a dat elevul Bula, ieri, salariu pe luna aceasta?

fl
04 Jun. 2026
#4275

Vine Bula la scoala in doliu. Diriga il intreaba:
-De ce esti in doliu Bula?
-A murit tata.
-Cum asa? Era tanar, cum a murit?
-L-a calcat trenu’ pe deget.
-Din asta nu se moare, sunt sigura!
-Doamna, avea degetu’ in nas.

bo
03 Jun. 2026
#395

-Ia zi Bula, care sunt cele mai des folosite cuvinte la scoala?
-Nu stiu, doamna profesoara…
-Ai dreptate Bula, foarte bine!

kt
03 Jun. 2026
#12312

Bula vine suparat la scoala,profesoara il vede dar nu`l intreaba ce are.
A doua zi la fel,a treia zi la fel,pana cand i s`a facut mila profesoarei si l`a intrebat:
-Bula,de ce esti suparat?
Bula: -A cazut mama in fantana acum 2 zile 🙁
Profesoara: -Pai si cum se simte acum?
Bula: -Pai..cred ca mai bine..ca de ieri nu mai striga dupa ajutor

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.